med

logo

Журнал «КОМІТЕТ»

засновник Всеукраїнського рейтингу професіоналізму

sova2

Співорганізатори футбольного турніру – журналісти

 У Жмеринці на Вінниччині відбувся ювілейний (десятий) Дитячо-юнацький турнір по футболу. Особливість цих змагань у тому, що їх ініціатор і співорганізатор – преса: спортивні репортери, редактори, видавці, об’єднані у футбольну команду «Журналіст України». А мета проведення турніру – залучати дітей до занять футболом, популяризувати його, виявляти найсильніші команди і юних спортсменів, з яких комплектуються збірні для участі в обласних змаганнях.

Незмінний капітан «Журналіста України» Віктор Шпак сам родом зі Жмеринки, він президент Української видавничо-поліграфічної компанії «Експрес-об’ява», секретар Національної спілки журналістів України. Під егідою НСЖУ і власними силами команда пропагандистів спорту (а їй уже понад 15 років) провела чимало гучних акцій. З-поміж них – матч дружби в Києві на стадіоні «Старт» проти команди «Шпігель» (ФРН) – на пошанування полеглих 1942 року футболістів-динамівців, екстремальна гра на найвищій вершині Українських Карпат Говерлі, матчі в різних регіонах країни та за кордоном – у Словаччині, Латвії. 
На доброчинних засадах у наш час непросто провести бодай один турнір, у якому беруть участь десятки шкільних команд. А робити це десять років поспіль можуть тільки справжні ентузіасти. Саме такими і є люди, чиїми зусиллями твориться футбольне або ж, як нинішньої весни, спортивно-мистецьке свято. Вагомим є внесок у спільну справу міськради Жмеринки й райдержадміністрації (їх очолюють відповідно Віктор Жеребнюк і Юрій Данилюк). Вітального листа учасникам надіслав заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко. Федерація футболу м. Києва, яку очолює Ігор Кочетов, відзначила Почесною грамотою аматорську дружину. Перший заступник голови ЦР ФСТ «Динамо» Валерій Булко надав кубки для змагань, ФФК подарувала м’ячі й книжки для районної ДЮСШ. Знайшли своїх володарів нагороди і подарунки журналу «Комітет», редакцій газет «Голос України», «Урядовий кур’єр», журналів «Вісник податкової служби України», «Губернатор», «Вісник Національного банку України», ТВО «Спорт» УТ-1. 
А окрасою спортивно-мистецького свята стали фінали змагань.
Перемогу здобула Жмеринська ЗОШ № 3. Бригаду арбітрів у цьому матчі вивів на поле представник ФФК, суддя національної (всесоюзної) категорії Олександр Литвиненко. Двобої ж ветеранів закінчилися результативними нічиїми з видовищними серіями післяматчевих 11-метрових ударів. 
Проведенням ювілейного турніру опікувався в Києві оргкомітет, у складі якого – журналісти Юрій Бондар, Віктор Любивий, Віктор Набруско, Володимир Черкун, Сергій Шевченко, Віктор Шпак, Валентин Щербачов.
Підсумував спортивно-мистецьке дійство на стадіоні святковий концерт за участю народних і заслужених артистів України (Василь Бокоч, Василь Волощук, Ірина Шинкарук), ведучі Віктор Андрієнко і Василь Бендас.
А навіщо, власне, футбольній команді репортерів усі ці щорічні клопоти з дитячим турніром? На «провокаційне» запитання Віктор Шпак відповів так: 
– Усі ми родом з дитинства. Якось я приїхав до батьків, завітав на стадіон і пригадалися наші хлоп’ячі змагання «Шкіряний м’яч»... І захотілося самому щось зробити. Напевно, є така життєва потреба – творити добро. Людина і створена для того, щоб робити щось для інших і отримувати задоволення через щастя інших. Не можна жити лише для себе... А футбол – він навчає колективізму, дає відчуття смаку перемоги, дає змогу порадіти з цього. Навчає і гідно програвати, ділити поразку знов-таки з друзями. Саме через спорт я навчився цінувати дружбу, віддачу людей, які з тобою поруч.

 artisti

Полезные ссылки

  • fs
  • mcs
  • mu
  • mvs
  • uif
  • unian
  • up
  • vr